безкоштовна лінія
0 800 332 532
12:00-17:00 (щоденно)

Як вибрати дитячий матрац

Ні для кого не секрет, що в період інтенсивного росту дітям щодня необхідно не менше 10-14 годин сну. Але що робити, якщо дитина прокидається ночами і встає вранці млявою та апатичною? Проблеми зі сном можуть бути пов'язані з матрацом - можливо він неправильно підібраний, виготовлений з матеріалів і компонентів низької якості або ж просто відсутній (буває і так).

Дитячий матрац для зовсім маленьких

Головним призначенням дитячого матраца є підтримка хребта в оптимальному положенні. Це допомагає нормальному росту дитини і сприяє формуванню правильної постави. Тому найбільш відповідними для дітей у віці до 3 років будуть жорсткі матраци - саме такі рішення дають надійну підтримку і забезпечують оптимальні умови для правильного розвитку опорно-рухової системи дитини. Базовим матеріалом для дитячих матраців зазвичай є жорсткі плити з кокосової койри - волокон шкаралупи кокосового горіха, скріплених латексом. Кокосова койра, яка використовується в дитячих матрацах, як і інші матеріали в товарах для дітей, проходить додаткові серії тестів, що підтверджують її екологічну чистоту і нешкідливість для здоров'я.

При виборі жорсткого дитячого матраца важливо пам'ятати, що навіть якщо для вас поверхня надто тверда, дитина легко пристосується до неї. Простий тест споживача: натисніть в центрі і по краях виробу - матрац повинен впевнено чинити опір навантаженю і не продавлюватися за формою вашої руки.

Коли малюк виріс зі свого першого матраца

До 5 років дитина переростає дитячі матраци, довжина яких зазвичай не перевищує 120 см. Найбільш очевидним подальшим кроком для батьків є придбання моделі для дорослих - особливо з урахуванням того, що асортимент таких матраців набагато ширше і різноманітніше, ніж у типово дитячих рішень. При цьому рекомендується як і раніше віддавати перевагу матрацам з жорсткістю вище середньої - принаймні до досягнення дитиною 12 років. Як вже говорилося, інтенсивний ріст вимагає надійної підтримки.

Залучення дитини до вибору матраца

У міру дорослішання дитини потрібно активно залучати його до процесу покупки. Коли дитина досягає підліткового віку, саме його особисті відчуття і переваги по позам уві сні стають визначальними при виборі найкращого матраца. Наприклад, занадто жорсткий матрац може бути незручним для любителів спати на боці, в той час як надто м'який не підійде сплячим на животі.

Чим старшою стає дитина, тим виправданіше буде покупка ортопедичного матраца з блоком незалежних пружин або латексним монолітом. Найбільш оптимально такі матраци взаємодіють з уже сформованим тілом, дозволяючи йому занурюватися глибше в місцях підвищеного навантаження, при цьому залишаючи хребет в ненапруженому стані.

Матраци на базі латексних монолітів можуть виявитися незамінними для дітей з алергією - латекс широко відомий своєю гіпоалергенність. Тим часом, слід розуміти, що використання латексу не є панацеєю для всіх, і перед покупкою матраца обов'язково треба проконсультуватися з алергологом.

Купуючи дитячий матрац (особливо для самих маленьких), не зайвим буде заздалегідь подбати про догляд за ним - спеціальний захисний наматрацник допоможе істотно знизити ризик забруднення і випадкових пошкоджень матраца, тим самим продовжити термін його служби.

Ну і звичайно ж, крім іншого, слід врахувати, що позитивний ефект матраца в значній мірі залежить від правильно підібраного подушки.