безкоштовна лінія
0 800 332 532
12:00-17:00 (щоденно)

Основа для матраца

Основа (рама, стелаж) для матраца — один із основних елементів спальної системи. Часто буває так, що продавець розказує так багато про сам матрац, що інформація про такий важливий аксесуар, як основа, просто не засвоюється. Але ефективність і зручність матраца, як і тривалість його експлуатації, значною мірою залежать саме від якості основи.

Базове рішення для будь-якого матраца — рівна жорстка основа, що являє собою конструкцію із рами на ніжках. Її розміри повинні відповідати висоті та ширині матраца або бути трохи більшими. Якщо висота ніжок не регулюється, основа повинна бути закріплена строго горизонтально. Якщо основа велика за площею (120х200 см і більше), потрібно впевнитися, що вона зберігає стійкість під повним навантаженням, а її елементи при цьому не деформуються.

Оптимальне рішення

Оптимальним рішенням спеціалісти вважають основи на базі ламелей — пласких поперечок із гручкої та пружної деревини. Вони спеціально розроблені для ортопедичних матраців, тому гарантують їм достатню вентиляцію та необхідний ступінь точкової підтримки. Щоб підкреслити їх призначення і особливості конструкції, більшість виробників і продавців називають такі основи ортопедичними.

Основні характеристики ортопедичних основ — відстань між сусідніми ламелями та їх ширина. Оптимальні значення цих величин визначаються розмірами і типом матраца. Із цього можна зробити важливий висновок: основу потрібно підбирати, керуючись параметрами конкретного матраца.

Вибираючи основу для пружинного матраца, потрібно пам’ятати головне правило: діаметр кожної із пружин, із яких складається базовий блок матраца, повинен бути меншим за ширину ламелі і більшим за відстань між ламелями. Інакше пружини почнуть «провалюватися» у прогалини між ламелями. Це особливо важливо у разі матраців на основі блоків незалежних пружин стандартної щільності (від 200 до 300 пружин на м2). Водночас для матраців із блоками незалежних пружин підвищеної щільності (системи Multipocket) дотримання другої з умов не настільки необхідне: у таких блоках використовуються пружини із малим діаметром, які скріплені між собою дуже еластично. Більш детальну інформацію щодо вимог до основи завжди можна дізнатися у продавця.

Допустиме рішення

Допустимо використовувати у якості основи для матраца суцільні листи деревинно-стружкової плити (ДСП). Але при цьому вентиляційні властивості матраца погіршуються, і його потрібно перевертати та провітрювати частіше. У якості основи можна використовувати і підлогу — однак лише як тимчасове рішення. Відпочинок на постелі висотою менше ніж 30 см від рівня підлоги некорисний для здоров’я: саме тут збирається холодне повітря і більша частина пилу. Цілком допустимі основи складної конструкції з підйомними механізмами, але при цьому до конструкції матраца ставляться додаткові вимоги. Зокрема, такі основи погано підходять для матраців, у яких використовуються шари койри — матеріалу із кокосових волокон, крихкого і здатного до деформації при згинанні. Найкраще регульовані основи використовувати для матраців на базі еластичних блоків із пінополіуретану чи латексу.

Недопустиме рішення

У жодному разі не можна використовувати у якості основи несолідні конструкції: нестійкі, нерівні, ті, що прогинаються. Не можна розміщувати один матрац одночасно на кількох основах. У таких випадках є ризик деформації матраца, що може суттєво знизити комфорт сну, а то й призвести до проблем зі здоров’ям.

Потурбуйтеся про якісну основу для матраца, а матрац попіклується про якість вашого сну!