безкоштовна лінія
0 800 332 532
12:00-17:00 (щоденно)

Правила експлуатації матраца

За умови дотримання вказаних правил ООО «Вегас» гарантує якість придбаного вами матраца протягом гарантійного строку, вказаного на етикетці.

 1. Зберігайте етикетку від матраца. Гарантія діє за умови наявності етикетки і документів, які підтверджують дату, місце і вартість покупки.

 2. Прозора упаковка захищає матрац від впливу зовнішніх факторів (волога, забруднення), але може зберігати фабричний запах нового виробу та упаковки.

  Перед експлуатацією потрібно зняти упаковку з матраца і провітрити його у приміщенні, яке добре вентилюється, не менше доби. Для прискорення провітрювання матраца рекомендується пропилососити матрац у чохлі побутовим пилососом із використанням гладкої меблевої насадки або зняти чохол матраца (якщо чохол знімний). У залежності від ступеня вентиляції приміщення для повного зникнення запаху може знадобитися від 3 днів до 3 тижнів. У матраці, виготовленому з використанням натуральних матеріалів (кокосовая койра, латекс, бавовна, вовна і т.і.) запах, притаманний натуральному матеріалу і який зберігається у матраці, не є дефектом.

 3. Під час зберігання і експлуатації матраца потрібно уникати потрапляння вологи всередину матраца і створення конденсату. Вологість повітря у приміщенні, в якому знаходиться матрац, повинна становити від 45 до 70 %, а температура — від 15 до 30 °С.

  У разі потрапляння на матрац води або іншої рідини необхідно відразу зібрати її сухим, чистим, матеріалом, який добре вбирає вологу (тканина, серветка, замша, губка) і не застеляти матрац постільними речами до повного висихання.

 4. Матрац не повинен бути під дією прямих сонячних променів і високих температур. Не допускається розміщувати матрац ближче,ніж на 1,5 метри від електронагрівальних приладів або джерел відткритого вогню.

 5. Не допускається зберігання матраца у вертикальному положенні більше 1-2 днів. Тривале зберігання та експлуатація матраца допускається тільки у горизонтальному положенні. Не дозволяється складати і згинати матраци під час експлуатації і транспортування.

 6. Матрац, який постачається заводом-виробником у скрученому або стисненому стані, рекомендується використовувати не раніше ніж через 48 годин після розпаковки.

  Повне відновлення форми і розмірів матраца в умовах кімнатної температури триває не більше 10 днів після розпаковки.

  Взимку матрац, який постачається заводом-виробником у скрученому або стисненому стані, перед розпаковкою необхідно витримати у такому стані при кімнатній температурі не менше доби.

  Не допускається зберігання матраца в скрученому або стисненому вигляді понад 1 місяць від дати купівлі.

 7. Розмір і форма спального місця ліжка повинні віповідати розміру і формі матраца. Не дозволяється стискувати матрац для вкладення в каркас ліжка. Не допускається виступання (провисання) матраца за межі основи більше ніж на 2 см.

 8. Матрац призначений виключно для відпочинку у положенні лежачи. Не допускається наражати матрац на сильні локальні навантаження (стрибати, ходити по матрацу, ставити тяжкі предмети з гострими краями). Не допускається тривале сидіння на краю матраца в одному і тому ж місці.

  Не допускається перевищення максимального навантаження на матрац, вказаного на етикетці виробу.

 9. Для уникнення деформації і знищення матрац повинен експлуатуватися на спеціальній основі із ламелей (пружних вигнутих пластин).

  Ширина ламелей повинна становити не менше 38 мм. Для пружинних матраців відстань між ламелями не повинна перевищувати діаметра пружин в матраці більш ніж на 1,5 см. Для безпружинних матраців із кокосовою койрою, а також для матраців на основі латексу відстань між ламелями не повинна перевищувати 45 мм, для безпружинних матраців на основі Vegaflex® / Vegaflex Pro® / Smartflex — 80 мм.

  Під час використання матраців завширшки більше 120 см з основами, що мають 2 ряди ламелей (два спальних місця), не рекомендується спати посеред матраца для уникнення деформації матраца вздовж центральної рейки. Якщо є бажання спати посередині матраца, потрібно використовувати рівну, пласку, жорстку основу із листових настильних матеріалів (наприклад, ДВП, ДСП, МДФ).

  Рама основи не повинна прогинатися під навантаженням. Для основ завширшки більше 120 см рекомендується наявність додаткової опори посеред основи.

  Допускається використання матраца на рівній, пласкій, жорсткій основі. Якщо використовується основа із листових настільних матеріалів, у них повинні бути передбачені вентиляційні отвори.

  Якщо у якості настилу використовується тонкі листові матеріали (наприклад, ДВП, ДСП, МДФ) каркас під листовими матеріалами повинен бути міцним, жорстким і не допускати прогинання листових матеріалів понад 1,5 см під навантаженням.

 10. Не допускається використання у якості основи іншого матраца, а також підкладати під матрац предмети, які порушують рівну поверхню.

 11. Не допускається тривала експлуатація матраца на підлозі. Мінімальна відстань від підлоги до матраца має становити не менше 10 см.

 12. Необхідно користуватися захисним чохлом, наматрацником або постільною білизною, щоб уникнути появи на матраці плям і механічних ушкоджень. Не допускається забруднення матраца речовинами будь-якого походження.

  Не допускається для чищення матраців використовувати вибивалки для килимів, високопотужні та миючі пилососи.

 13. Під час догляду за чохлом слід строго керуватися символами щодо догляду на етикетці, вшитій в чохол.

 14. Необхідно провітрювати матрац щоразу під змінюючи постіль.

  Якщо використовується матрац зі знімним чохлом, після провітрювання або зніманні/одяганні чохла потрібно розправити і вирівняти полотно чохла відносно матраца (поправити зміщення чохла відносно країв матраца, розгладити рукою складки та нерівності на спальному місці).

 15. Необхідно перевертати матрац не рідше 1 разу на 3 місяці за напрямком «голова-ноги» та не рідше 1 разу на 6 місяців за напрямком «верх-низ».

Дотримання вказаних правил продожить строк служби вашого матраца.