безкоштовна лінія
0 800 332 532
12:00-17:00 (щоденно)

Здоровий сон

Сон супроводжує людину із перших днів життя. Сон — така ж життєва необхідність, як їжа чи пиття. Людині сон потрібен для того, щоб відновити фізичні та душевні сили. Тривале позбавлення сну може спричинити у людини фізичне виснаження і розлад психіки, навіть смерть. Натомість глибокий та спокійний сон на спальному місці, підібраному відповідно до індивідуальних особливостей, навпаки, поліпшить самопочуття. Тому кожен має піклуватися про якість сну не менше, ніж про здорове і збалансоване харчування.

Глибокий сон важливий для відновлення не лише фізичних сил організму, але й нашої душевної рівноваги. Уві сні ми обробляємо враження та переживання дня, забуваючи менш потрібні із них. Таке нічне «очищення» пам’яті необхідне людині для нормальної роботи мозку.

А от наскільки приємним буде наш ранок, великою мірою залежить від того, чи добре ми спали вночі. Щоб сон був комфортним, основа ліжка має бути достатньо жорсткою і рівною. Найкраще надати перевагу матрацу середньої жорсткості: вона дозволить хребту зберегти природну форму під час сну, а отже, дасть відпочити всьому тілу. Надто м’який матрац не забезпечить підтримки тазу — найтяжчій ділянці тіла. Через це хребет прогинатиметься, приймаючи неправильне положення. Разом із хребтом під дією надмірного навантаження деформуються і тканини тіла.

Неправильне положення тіла може призвести до розвитку хронічних захворювань. Патологічний процес охоплює нервові закінчення, а також кровоносні судини. Це порушує кровопостачання головного мозку, а також нервову регуляцію функції внутрішніх органів. Крім того, під час сну в незручній позі м’язи та зв’язки можуть бути напружені протягом усієї ночі. У результаті їхня еластичність знижується, тому вони можуть навіть блокувати рух хребців, до яких кріпляться.

Натомість, якщо вага тіла рівномірно розподілена, то м’язи під час сну розслаблюються, хребет приймає фізіологічно правильне положення. Комфортна поза полегшує зворотний потік крові від нижньої частини тіла до серця. Це стимулює роботу печінки, яка знешкоджує шкідливі речовини, які накопичилися в організмі за день. Нарешті, комфортне положення під час сну допомагає запобігти небажаному напруженню і тиску на рухові нерви.